Distanční předškolní vzdělávání

autor: | 3. března 2021

Předškoláci pozor!!!

Od pondělí 1. 3. 2021 do pátku 19. 3. 2021 je dle vládního nařízení zakázaná osobní přítomnost dětí ve školce. Některé děti jsou však ve zvláštním režimu – jsou v posledním roce předškolního vzdělávání před nástupem do školy. Což pro ně znamená, že mají povinnost se předškolně vzdělávat – připravovat se na vstup do školy. Pro naše budoucí školáky (nyní předškoláky) je povinné tzv. distanční předškolní vzdělávání po celou dobu uzavření naší školky.

  • Paní učitelky mají povinnost tyto děti předškolně vzdělávat distančním způsobem. 
  • Děti „předškoláci“ mají povinnost plnit zadané úkoly.
  • Rodiče mají povinnost se svými dětmi pracovat dle instrukcí, které dostanou, aktivně komunikovat s učitelkami a reagovat na vyzvání ke spolupráci.  

Rozhodly jsme se pro kombinaci Off-line a On-line vzdělávání. 

Off-line vzdělávání – pracovní listy, omalovánky a další praktické úkoly.

On-line vzdělávání (asynchronní výuka) – komunikace s využitím aplikace WhatsApp – třídní skupiny. 

Ve čtvrtek 4. března 2021 se rodiče všech předškoláků dostaví do školky k Beruškám mezi 15.00 – 16.00 hod., kde jim budou předány pracovní materiály pro děti. Kdo nezvládne tento termín, může přijít k Beruškám v pátek 5. března 2021 mezi 8.00 – 9.00 hod. Kdo nezvládne ani tento termín, zavolá na tel. 731 449 176. Vypracované úkoly  rodiče donesou do školky k Beruškám v pátek 12. března 2021 mezi 8.00 . 9.00 hod. V tento den dostanou děti další pozdravy od svých učitelek ve formě pracovních listů a materiálů, na jejichž zpracování budou mít opět týden. Rodiče dostanou vždy přesné informace i možnost (kontakt), kde se přeptat, kdyby si nevěděli rady. Na vypracování úkolů mají děti vždy jeden týden. 

Jakékoliv dotazy zodpovíme na: moudra@msprazskadoksy.cz a na tel. 731 449 176.

Věříme, že se nám společně podaří překlenout nepříznivé období, kdy nemůžeme být spolu. Tato doba s sebou nese nové výzvy, které nás posouvají dál. Vyzkoušíme nové věci, technologie a dál se budeme radovat ze všeho, co nám život přináší. 

Odloučení zvládneme, ale už teď se těšíme na společné chvíle v našich třídách – v naší školce. Do té doby se mějte všichni moc krásně. Buďte zdraví a veselí.

A hlavně dál sledujte náš web.

I. Moudrá a celý školkový kolektiv