Dětský jídelníček

autor: | 4. dubna 2017

Jídelníček „nanečisto“WP_20170404_028

V měsíci březnu 2017 proběhla v naší školce akce „Jídelníček nanečisto.“ Děti dostaly možnost vyzkoušet si sestavit školkový jídelníček spolu se svými maminkami, tatínky, babičkami, dědečky i tetičkami. Bylo velmi zajímavé si, vyposlechnout názory dospěláků: „Jéje, to bylo těžké, nevěděl jsem, co napsat“; „no to teda bylo, co si to dítě vymyslelo k jídlu,…“ Suverénně vyhrávají mezi dětmi špagety, bramborové kaše s čímkoliv, svíčková, halušky a palačinky. Vlastně nic překvapivého. Občas se dětí zeptám, co by si daly dobrého a tato jídla vévodí vždy mezi jejich přáními. Sešlo se nám 20 krásně vypracovaných jídelníčků i s obrázky. Děti za odměnu obdržely sadu kouzelných brček. Mohly si vybrat z několika příchutí. Ta čokoládová však mizela nejrychleji. Všem, kteří byli ochotni pozastavit se chviličku v dnešní ukvapené době, posedět se svými blízkými, velmi děkuji.

Simona Baňkowská