Cyklisté ve školce

autor: | 15. června 2023

Děti ze třídy Motýlků mají pohyb rádi, a tak běhají, cvičí, skáčou a sportují všude, kde se dá. Na zahradě ve školce máme krásné dopravní hřiště, na kterém se učíme chodit po přechodu, znát dopravní značky, ale hlavně jezdit na odstrkovadlech, koloběžkách i kolech. Nejstarší děti, které zvládají jízdu i předpisy na 1, se vydávají i na výlety do blízkého okolí Doks. Letos jsme vypravili na první cyklovýlet do Starých Splavů, kde jsme objevovali krásná hřiště s průlezkami a přírodu v okolí Máchova jezera  Na druhý cyklovýlet jsme přizvali kamarády ze třídy Včeliček a domluvili se s paní zmrzlinářkou Hankou, že za ní přijedeme na její výbornou zmrzlinku na Břehyni k Leknínu. I když letos byly podmínky díky rekonstrukci silnice trošku ztížené, všichni nám vyšli vstříc, práce byly na pár minut přerušeny, a pro naše malé cyklisty zajištěn hladký průjezd. A tak sladkému mlsání vůbec nic nebránilo. Děti paní zmrzlinářce zazpívaly, doplnily energii a zpáteční cestu zvládly v tempu, téměř skoro závodním.                                                                           

Martina Foglová a Markéta Koudková