Čertění u Berušek

autor: | 6. prosince 2018

Pekelné čertěníP1280930
Prosinec je měsícem, kdy všichni rádi oslavujeme tradice vánoc. Všechny děti ale vědí, že dříve než přijde na návštěvu Ježíšek, přijde návštěva z nebe i pekla. A tak se na ní každý rok důkladně připravujeme. Učíme se pekelné básničky, písničky a tanečky, vyrábíme andílky, Mikuláše i čertíky, čteme si pekelné pohádky, pečeme čertíky z kynutého těsta, soutěžíme v pekelných disciplínách jako je Trkanda, Polštářová bitva, nebo Pekelná přetahovaná. A do našeho pekelného čertění se dnes ozvalo za dveřmi pekelné burácení a čertovská inspekce byla tu. Čert všechny hříchy vyčmuchal, hříšníkům promluvil do duše a po svatých slibech, že všechny děti už budou navždy hodné a poslušné, dostaly perníčkovou nadílku od Mikuláše a andílka.

Martina a Anička