Černé puntíky v knize hříchů

autor: | 8. prosince 2014

Čertění u Berušekp1120997
Dnes jsme si užili pekelných převleků, říkanek, písní a tanečků. Upekli jsme si tradiční čertíky a vybarvovali jsme si omalovánky. Prolézali jsme do pekla, chodili na čertích kopytech, stavěli jsme vatry pro pekelný oheň a zkoušeli si odvléci hříšníky do pekla. Pro čerta jsme letos nachystali překvapení v podobě pekelné knihy hříchů, kde někteří nasbírali až 9 černých puntíků za různé nezbednosti a jiní vyvázli bez poskvrny. Dle zásluhy nás čert i Mikuláš řádně odměnili a my jsme jim za to zazpívali a zatančili. Sliby nám vydrželi jen chviličku, a tak se čert musel ještě jednou vrátit. Snad nám naše sliby alespoň chvíli vydrží a za rok sklidíme zaslouženou odměnu…

Čertům zdar a zlobení zmar! Zuzka a Martina