Čáry, máry, láry, fáry…….

autor: | 3. května 2022

Čáry, máry, láry, fáry…….

Čarovné zaklínání nás provázelo celým minulým týdnem, když jsme se chystali na oslavu svátku čarodějnic. Malovali jsme strašidelné obrázky, vyráběli pavouky a netopýry, kterými jsme vyzdobili třídu i šatnu, zpívali čarodějnické písničky, hráli hry s košťátky, četli si pohádky z knížky „Ježibaba na koloběžce“ a povídali si o dobru a zlu, které bychom chtěli upálit v ohni. Vrcholem celého týdne byl páteční čarodějnický rej. Všichni jsme přišli v nádherných kostýmech a udělali čarodějnickou módní přehlídku. Zatancovali si na čarodějnické diskotéce, pomohli ježibabě uvařit kouzelnou polívčičku a naházeli jí do hrnce hady, pavouky, krysy a potkany, podlézali, přelézali a přeskakovali zlobivé košťátko a v sedmimílových botách jsme loupili poklad v jeskyni u zlého draka. Hodné maminky se nám postarali o občerstvení, a tak jsme si mohli i pěkně zamlsat. S kamarádi od Včeliček a Berušek jsme se podívali, jak dvě hodné čarodějnice připravují lektvary, a protože bylo krásné počasí, vypravili jsme se čarovat i na náměstí. S písničkami a úsměvem na rtech se nám podařilo vyčarovat dobrou náladu všech lidí, které jsme cestou potkali a vrchní čarodějka našeho města, paní starostka Eva, nás pozvala i na radnici, kde malé čaroděje i čarodějky za krásné muzicírování a čarování sladce odměnila.

                                                                                                                                                                                                              Letu zdar! Zase za rok se těší Motýlci