Bradavický básník

autor: | 30. ledna 2023

Začátkem ledna  měly děti v družině netradiční soutěž. Přes Vánoce měly vymyslet básničku na téma: Harry Potter, protože toto téma je provází celým školním rokem. V den soutěže měly děti už od rána velikou trému a básničky si opakovaly. Ale jakmile odstartovala soutěž začaly si to pořádně užívat. Porota to neměla vůbec jednoduché. Vybrat ty nejlepší bylo opravdu těžké, protože děti měly připravené moc zajímavé a krásné básničky plné fantazie.

V kategorii 1. třída holky vyhrála Natálka D., v kategorii kluci 1. třída vyhrál Honza Č.

V kategorii 2. třída holky vyhrála Nikolka J., v kategorii kluci 2. třída vyhrál Tonda B.

V kategorii 3. třída holky vyhrála Beátka Č.

Absolutní vítězkou Bradavického básníka se stala se stala Mia K.

Vítězné básničky:

Škola kouzel Bradavice,

kdo tam chodí, ten ví více.

Hermiona Grangerová to je chytrá holka,

nikdo neumí to, co její hůlka.

Harry Potter a Ron Weasley pořád něco kují,

s Hagridem jsou kamarádi, draků se nebojí.

Až mi bude 11 chtěla bych tam taky,

od soviček očekávám dopisů mraky.  (autorky Mia a její maminka)

Vychovatelé moc děkují rodičům za spoluúčast při soutěži. Básnici je překvapili, jak velikou účastí, tak kvalitou básniček. A velmi se těší na další spolupráci!

Andrea a Petr