Berušky se vody nebojí

autor: | 1. dubna 2014

Beruščí šploucháníberusky_v_bazenu_104
Na konci března 15 nejstarších dětí ze třídy Berušek zahájilo svůj předplavecký výcvik v bazénu hotelu Bezděz. V prvních 2 lekcích jsme se stihli seznámit s prostředím bazénu a hlavně důležitými pravidly chování v něm. Naučili jsme se, jak se do vody osmělit, učíme se správně do vody dýchat a krásně se u toho vydovádíme s brčky a kelímky, plaveme s destičkou, i jako žabička bez ní a hrajeme si se spoustou vodních hraček a pomůcek, které v bazénu máme. I když některé děti mají z vody respekt, zvládly zatím všechny činnosti na výbornou. Při závěrečné relaxaci se vyhříváme v sauně nebo na vytopené podlaze v bazénu a navzájem se masírujeme míčky a masážními pomůckami, což je nejkrásnější část plavání zvlášť pro paní učitelky. V průběhu dalších 8 lekcí toho máme ještě spoustu před sebou, abychom si v závěru doplavali až pro MOKRÉ VYSVĚDČENÍ .

Martina a Zuzka