Berušky na vodě

autor: | 24. června 2015

Minivodácký kurz BerušekP1150015
Poslední předprázdninová akce naší třídy byla opravdu netradiční. Vypravili jsme se k Máchovu jezeru na pláž Klůček, kde na nás čekala maminka a tatínek Honzíka Myslivečka a tatínek Vojty a Adámka Novákových se svými úžasnými loděmi. Na pláži jsme nejprve vydatně posvačili, protože jsme potřebovali nabrat sílu, pak jsme oslavili svátek Honzíků napečenými kapříky od paní Myslivečkové a pak už jsme se vydali na břeh nalodit se na pramici a kanoe. Mladší děti se nalodily na motorovou pramici, ale starší děti dostaly dětská pádla a musely pořádně zapojit své svaly, aby se lodě daly do pohybu. Vydali jsme se prozkoumat zátoku za Kachním ostrůvkem, proplouvali jsme rákosím z doutníků okolo blatouchového vodního pole, závodili jsme, která loď je rychlejší a užívali si obrovskou pohodu a legraci. Po přistání lodí vodácký výcvik nekončil, všechny odvážné děti si vyzkoušely jízdu na kajaku, hledaly v lese schovaný poklad, mlsaly borůvky a řádily na vyrobených lanových průlezkách na pláži. Obrovský, přímo ten největší dík patří paní Lence Myslivečkové, Tomáši Myslivečkovi a Járovi Novákovi za pomoc, ochotu, vstřícnost a trpělivost, kdy se nám celé dopoledne věnovali, pomáhali, zapůjčili lodě a vůbec byli pro všechny NEJ teta a strýčkové.

To nejkrásnější léto vám všem přeje Martina a Zuzka