Berušky a lesní zvířata

autor: | 17. ledna 2014

Leden u Berušekleden_u_berusek135
Sněhová peřinka naši zahrádku zatím nepřikryla, a tak se na veškeré zimní radovánky můžeme zatím pouze těšit. To ale neznamená, že jsme se začali nudit. V lednu jsme se se všemi Beruškami podívali na zoubek lesním zvířátkům. A to opravdu doslova. Paní učitelka Zuzka od hodného pana myslivce vypůjčila jeho trofeje a jeden lednový den čekalo na děti velké překvapení. Kuna, jezevec, liška, jelen a opravdový divočák s námi ve třídě ještě nikdy nebyli. Všechny děti je prozkoumaly opravdu důkladně, takže teď už všichni víme, jak ostré jsou zoubky kuny, že jezevec má očka jako korálky, jak těžké má jelen paroží, liška huňatý kožíšek a divočák? Ten, když se objevil ve třídě, tak ho některé děti raději zpočátku sledovaly hodně zpovzdálí, protože jeho podoba s čertem byla přece jenom velká. Naučili jsme se, co zvířátka jedí a pak se vypravili do lesa, uspořádat pro ně hostinu. Všechny přinesené dobrůtky pro zvířátka jsme napřed ochutnali i my a věřte – nevěřte, mrkvička, zelí i salátek najednou chutnali i dětem, které jindy po zelenině příliš netouží. Hostina vystrojená na lesním pařezu vypadala nádherně. V lese jsme si zazpívali, zatancovali, zasoutěžili a s červenými tvářičkami se vrátili do školky poslouchat o zvířátkách pohádky a zkusit si je i namalovat. Jaké krásné výtvory se nám povedly, můžete spolu s dětmi obdivovat v naší šatně. Díky za rozzářené dětské oči panu Bekrovi z Mimoně.

Zuzka a Martina