Berušky a ježek

autor: | 10. října 2015

Dupe, dupe a jak funí…P1200856
Když beruščí třídu opustili berušky, mravenečci, broučci i motýlci, kteří usnadňovali novým dětem nástup do školkového kolektivu a starším dětem připomněli, že nastal čas předškolních příprav, přiťapal za dětmi – beruškami ježeček Bodlinka. Kromě běžných týdenních aktivit (básniček, písniček, pohybových činností, pracovních listů atd.) si děti užily čtvrtečního pečení. Paní kuchařka Míla dětem připravila perníkové těsto. Válení voňavé hmoty a vykrojování ježatých tvorečků šlo dětem skvěle od ruky. Za malou chviličku už byl plech plný nejen ježečků, ale i maličkých jablíček. Ani zdobení upečených perníčků bílou čokoládovou polevou nečinilo malým pekařům problémy. Šikovné děti ještě vytvořily hezký podzimní věnec, který zdobí vchodové dveře do beruščí podzimně vyzdobené třídy.

Ivana a Martina