Berušky a jablíčka

autor: | 29. října 2013

„Jablkožrout“ u Berušekjablkozrout-a-berusky_166

Říjnové jablkohraní v MŠ se nám vydařilo, a tak jsme ho společně zakončili soutěžním dopolednem v areálu místního zámku, kam nás doprovázel dětmi dlouze očekávaný „ Jablkožrout“. Vyzkoušeli jsme si krmení „ Jablkožrouta“, závodili jsme v převážení jablek na trakaři, skákali a běhali jsme s „ jablíčky“ slalom, nosili jsme obří jablka na hlavě, skákali a podlézali jsme „rolničkovou past“. Za splněné úkoly jsme dostávali na jablečné medaile razítka. V závěru soutěží jsme hledali poklad od „ Jablkožrouta“ a oslavili jsme úspěšné hraní ovocným želé. Mňam! S vítězným pokřikem jsme opustili zámek a v MŠ si ještě vyzkoušeli nejtěžší úkol „ brčkones“, kdy jsme každý museli vlastním brčkem nasát papírové ovoce a uložit je do košíčku. Na památku soutěžního klání jsme ještě „ Jablkožrouta „ nakreslili. Vaše Berušky.

Zuzka Jilemnická