Bajaja v Liberci

autor: | 17. října 2017

Výlet do Naivního divadla a Babylonu – 11. 10. 2017P1220967

Výlety do Naivního divadla v Liberci jsou mezi dětmi i rodiči velmi oblíbené. Zda více pro hry v Babylonu či pro divadelní představení jaké u nás ve školce neuvidíme, není jednoduché rozhodnout. Vždy obdivujeme výtvarnou část představení.Tentokrát se pomocí několika bílých závěsů a světelných efektů jeviště během chvilky měnilo v zahradu, komnatu, nebo jeskyni. Pohádka o Bajajovi je pro všechny známá. Naivní divadlo nám v pohádce ukázalo tři různé draky, od nejmenšího až po obrovského se svítícíma očima. To bylo něco pro kluky. A rytíř na bílém koni, podívaná pro malé slečny. Nejen děti si z představení odnášely poučení, že dobro zvítězí a zlo prohraje. Tentokrát jsme si v představení našly poučení i my paní učitelky: „Nehádejme se v rodině kvůli majetku, ztrácíme tím naše nejbližší a jednou z tohoto světa stejně odejdete nazí, tak jak jsme na svět přišli.“
V Babylonu se děti okamžitě rozprchnou, aby si užily všechny atrakce. Občas se přiběhnou ke stolku posilnit svačinkou a napít se a znovu hurá za zábavou. Na to se děti těší již tradičně a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Zdeňka Táborská