Aprílové hledání Velikonočního zajíčka

autor: | 3. dubna 2015

S trpaslíky za Sněhurkoudsc_0523

Ve středu 1. dubna 2015 bylo v naší školce velikonočně rušno. Švarný princ, který přijel na zasněženém bílém koni, hledal svoji milovanou Sněhurku. Ochotně mu pomáhaly děti se svými rodiči a prarodiči. Hledaly Sněhurku po celé budově školky, aby jí předaly dopis od prince. Dětem přispěchali na pomoc trpaslíci Kejchal, Prófa, Stydlín, Dřímal, Rejpal, Štístko a Šmudla. Děti poctivě plnily trpasličí úkoly a hledaly Sněhurku. Jaké však bylo jejich překvapení, když otevřely poslední dveře? V poslední komnatě před kouzelným zrcadlem seděla zlá královna, která se neustále vyptávala: „Zrcadlo, zrcadlo pověs, kdo je na světe nejkrásnější?“ Královna byla opravdu moc zlá. Nabízela dětem otrávené jablko. Naštěstí však byl nablízku Velikonoční zajíček, který všechny děti obdaroval sladkou odměnou. Děti tentokrát Sněhurku v začarované školce nenašly, ale jistě zažily příjemné chvíle se svými blízkými. Snad nás příští rok při hledání Velikonočního zajíčka zahřejí sluneční paprsky.

I. Moudrá