Koťátka a víla Sedmikráska

autor: | 31. března 2014

Jarní putováníjarni_putovani_kotatek_112
Děti se už moc těšily na jaro. Trošku jsme mu s dětmi pomohly. Jaro jsme si společně namalovali a jarní náladou vyzdobili třídu i šatnu. Stále čekáme u našeho hnízdečka a nevíme, co se nám vyklube z posledního vajíčka. To ale není  všechno. Jednoho dne nás překvapil dopis od skřítka „Javorníčka“ a jeho pozvání mezi pohádkové bytosti s putováním jarní přírodou. Vydali jsme se na dlouhou vycházku a navštívili vílu „Sedmikrásku“. Na louce jsme si zatančili tanec „Uvíjíme věneček“, a pak jsme pro vílu nasbírali kytičky do košíčků a vytvořili jsme překrásné kytice pro novou kamarádku vílu „Sedmikrásku“. Víla poprosila děti, aby pomohly opravit špatně vybarvené kytičky. Děti rády pomohly a obrázky po popleteném malíři opravily. Těšíme se na další putování přírodou a na nové kamarády z pohádky.

Jana Čermáková, Petra Synková